Bohemia cantat
Liberec 2023

Milí budoucí účastníci festivalu i další návštěvníci našich stránek. Festival Bohemia cantat 2023 proběhne ve dnech 24. - 27. 8. 2023. Bude to již 29. ročník, z toho 19. v Liberci.
Právě probíhají intenzivní připravy programu, s kterým budete seznámeni do konce března. Od 11. dubna pak budou spuštěny přihlášky.

Těšíme se na vás v Liberci

váš organizační tým festivalu

Aktuality

10.4.2023 - 21:55

Milí zpěváci, účastníci minulých ročníků Bohemky. Zítra (11. 4. 2023) spouštíme přihlášky na letošní ročník.

V programu ateliérů najdete mezi sbormistry staré známé tváře ale i nováčky. Jsme rádi, že po pár letech (kdy bylo mnoho věcí nejistých) můžeme uvítat i sbormistra ze zahraničí. Doufáme, že se vám letošní nabídka líbí a že si vyberete ateliér, který bude vašemu srdci nejbližší.
Tak jako se ceny snad všeho v naší republice zvedají, zvedli i nám lehce ceny poskytovatelé ubytování na internátu a také stravování. Jsme jen zprostředkovatelé a předáváme tak, jak dostáváme.
Jediné co můžeme ovlivnit sami, je cena účastnického poplatku a tu letos nezvedáme, naopak, letos cenu o stovku snižujeme a těm, kdo se přihlásí během dubna, dokonce o dvě. Doufáme, že dorazíte v hojném počtu a vše nám pak vyjde.
Momentálně máme trochu prodlení s domluvou ubytování v tělocvičně (kde plánují nějakou rekonstrukci a zatím neví do kdy), tak ji momentálně nenabízíme v přihlášce. Jakmile to vyřešíme, do přihlášek ji doplníme a obešleme vás všechny přihlášené s informací o této změně. Věříme, že se to podaří brzo vyřešit k vaší i naší spokojenosti.
Těšíme se na vás
za organizační výbor festivalu
Jirka Zenkl a Libor Sládek

26.3.2023 - 14:54

Čtvrtým sbormistrem letošního ročníku Bohemky bude Josef Surovík.

25.3.2023 - 19:27

Třetím sbormistrem letošního ročníku Bohemky 2023, kterého právě zveřejňujeme, je Luboš Hána.

24.3.2023 - 18:03

Druhý sbormistr je na Bohemce již známou tváří - je to Jurij Galatenko.

23.3.2023 - 14:12

Milí zpěváci, budoucí účastníci letošního ročníku Bohemia cantat, postupně (den po dni) vám zde zveřejníme jednotlivé sbormistry, abychom vás pomalu připravili, na koho a na co se můžete letos těšit.

Začneme dámou, letos svůj ateliér povede Tereza Válková, mnozí ji už znáte z dělěných zkoušek ateliéru jejího manžela Romana, ale tentokráte bude mít Tereza svůj ateliér...

O festivalu

Bohemia cantat je nesoutěžní festival sborového zpěvu, určený jednotlivým zpěvákům případně i celým sborům. Zpěváci se přihlašují do některého z ateliérů různého hudebního zaměření (stará hudba, česká klasická a moderní sborová tvorba, jazz a populární melodie, spirituály a gospely ...), které pod vedením špičkových sbormistrů nastudují krátký program.

Festival vrcholí veřejným koncertem jednotlivých ateliérů a závěrečným společným zpěvem všech účastníků festivalu.

Festival pořádá spolek Zazpívejme si z. s. ve spolupráci s Unií českých pěveckých sborů pod záštitou Libereckého kraje a Statutárního města Liberec za finanční podpory Ministerstva kultury a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.Hlavní partneři

Sponzoři

Mediální partneři

 6, 2023